HİZMETLER

Jenatör ve UPS

1993 yılında kurulan Yenikent Elektronik Firması, profesyonel ekibi ve gelişen teknolojiye uygun donanımları ile müşterilerine en ideal çözümleri sunmaktadır.

Endüstriyel tesislerde, hastanelerde, otellerde, plazalarda vs. jeneratör ve UPS’ler enerji kesildiği zaman devreye girer. Genellikle UPS ile jeneratörler birbirine karıştırılmaktadır. Kısaca ikisi arasındaki farka değinmek istiyorum. Endüstriyel tesislerde veya hastanelerde enerjinin kesildiği zaman ne olur? Tabiki jeneratör devreye girer. Fakat enerjinin kesilip de jeneratörün devreye gireceği zamana kadar geçen bir süre vardır. Bu süre bazen kısa bazen uzun olabilmektedir. İşte bu zaman zarfında devreye kesintisiz güç kaynakları girer. İşte UPS bu zaman zarfında sistemi beslemektedir. Böylece, bilgisayarlardaki dosyalar korunur ve acil işler tamamlanır.

Yenikent elektronik yıllardır sektörde yerini almış çok sayıda kamu kurum ve kuruluşları, özel işletmeler, hastaneler, okul ve plazalarda proje taahhüt işlerini gerçekleştirmektedir.

HİZMETLER